والنتاین...

سلام

اومدم که والنتاینتو بهتون تبریک بگم

عزیزای من والنتاینتون مبارک

از طرف من به عشقاتون هم تبریک بگید ....

و داستان والنتاینو  بگم

روز والنتین یا والنتاین، (روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی) عیدی در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه) و در برخی فرهنگ‌ها روز ابراز عشق است.

در قرن سوم میلادی فرمانروای روم باستان با اسم کلاودیوس دوم که در زمان امپراتوری اش جزیره بریتانیا را مستملک روم کرده بود، فکر می کرد همان سربازی خوب می جنگد که مجرد باشد و می گفت هیچ سرباز ارتش امپراتوری حق ازدواج کردن را ندارد! سربازی که دست به این کار خلاف بزند، مجازات می شود!

در این زمان بین مسیحیان جدید کششی بود با نام والنتین که غیرقانونی برای سربازها خطبه نکاح می خواند. برای این کار والنتین به زندان می افتد و در آنجا عاشق دختر زندانبان می شود.

اما قبل از آن که والنتین اعدام شود، به دختر زندانبان نامه عاشقانه می دهد. حرفهای پایان نامه چنین بود: "والنتین تو".

از آن وقت به بعد اسم والنتین مترادف با معنی فدایی عشق شد و اسمش در تاریخ به عنوان شهید راه عشق باقی ماند.
داستان بالا تاریخچه ی روز والنتین است.ممکن است خیلی از شماها به مناسبت این روز پیام کوتاه یا حتی هدیه دریافت کرده باشید.و مثل من  درباره ی تاریخچه ی این روز نشنیده باشید.وقتی تاریخچه ی این روز رو مطالعه کردم اصلا به نظرم زیبا و باشکوه نیومد شاید عدم وجود عشق واقعی و داستانها ی عاشقانه در غرب چنین داستانی رو از دید اونها زیبا و باشکوه ساخته.که تاریخ اون رو به نام روز عشق نامگذاری کرده اند.و من عشق ستودنی و زیبایی رو در این داستان نمی بینم .فکر می کنم در شرق داستانها و وقایع زیباتری برای این روز وجود داشته باشه.نظر شما درباره ی این روز چیه؟  

و در آخر

                

Happy Valentines Day 

 

 

to  you; who knows

 

 

 

LOVE

خوب دیگه بای تا بعد

/ 29 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرام

سلام این آدرس جدیدمه با اومدنت خوشحال میشم فقط فراموشم نکن

نغمه

سلام بی وفا کجای خبری نیست ازت[چشمک]

آرام

دور از جون آپم[نیشخند]

سیده مریم

زندگی بافتن یک قالیست نه همان نقش و نگاری که خودت مى خواهى. نقشه از قبل مشخص شده است. تو در این بین فقط مى بافى ، نقشه را خوب ببین نکند آخر کار،قالى زندگیت را نخرند . . .

ارام

کجایییییییییی کم پیداییییییییییی[ابرو]

ملینا

سلام عشقم خوبی [خجالت]؟چه خبر ؟ [بغل] گلم من از 25 بهمن به اینور اصلا ازت خبر نذارم[گریه] نگرانت شذم گلم[ماچ]